כיצד נולד הספר האישי?

דוד גלדנשטיין היה לי כאח. הוא נהרג במלחמת יום הכיפורים והוא בן 18 בלבד, עלם חמודות. דוד מלווה אותי כל השנים, ועם הפיכתי לצלם וחידוש הקשר עם הוריו, נולד בי הצורך להנציח אותו בספר. השקעתי בספר מחשבה  ויצירתיות. חיפשתי את התמונות שיספרו את הסיפור שלו, את הסיפור של המקומות אליהם הלכנו. את המילים שיבטאו את עצמת אישיותו. 

בזמן העבודה שיתפתי חברים בעשייה שלי וקיבלתי בקשוות לספרים נוספים. ראיתי עד כמה מתנה זו ריגשה ומילאה צרכים של תיעוד. ראיתי עד כמה משפחה נזקקת ליד המכוונת שלי ולהפקה, כדי לעמוד ביעדי הכנת הספר. בין אם תיעדתי אדם שהלך לעולמו, או אדם בנקודה משמעותית בחייו, הספר ריגש במידה שקשה לי לתאר. אני רוצה להמשיך ולהעניק לאנשים את ההתרגשות הזו, לעזור להם לרכז נקודות משמעותיות בחייהם. לתת להם  מתנה לחיים.

 

תהליך העבודה

 

בפגישה ראשונית אני מכיר את המשפחה, שומע על מטרת הספר, הציפיות שלהם מהספר, אלו אלמנטים הם מעוניינים לשלב. אני מציג את כל האופציות הניתנות לשילוב בספר, סוגי כריכות, סוגי ספרים, סוגי דפים, לוחות זמנים ומחירים. בפגישה השנייה אני מתחקר את המשפחה על יקירם, עובר איתם על התמונות שנשארו, מזכרות, מכתבים, ספרי שירה אהובים. אני לומד על אישיותו המיוחדת של יקירם, ושומע על אבני הדרך המשמעותיות בחיו.

 

בתהליך העבודה אני יוצא לעתים לצלם מקומות הקשורים לנושא, ודואג לעריכה הדיגיטלית שלהם. הסריקות, עיבודי התמונה, שילובי הצבעים והעריכה כולם נעשים ברמה הטכנית והאמנותית הגבוהה ביותר. במהלך ההפקה אני נפגש לפחות פעמיים נוספות לצורך מעקב, הגהה ושינויים שהמשפחה רוצה. לבסוף אני עוזר למשפחה לבחור את הכריכה המיוחדת – מנייר ממוחזר. בסופו של תהליך המשפחה מרגישה שזו יצירה שלה.

 

במהלך הפקת ספרי ההנצחה אני ניתקל בלא מעט משפחות החוששת שלא יספיקו להנציח את זכר יקירם. בשבילם העולם פסק מלכת, וסביבם עסוקים כולם במרוץ החיים המטורף. הם אינם רוצים להוות נטל על קרוביהם בהטלת אחריות המשימה עליהם. במשפחות רבות יש  צורך עז להנציח את זכר יקירם אך אין  להם הדרך והכוח הנפשי לכך. ראיתי שעל ידי הקשבה, יד מכוונת ואמפטיה ניתן להגשים את חלומם ולהעניק להם ספר הנצחה - מתנה לחיים.

 

אני רוצה להמשיך ולהיות שותף לזכות שניתנה לי להגשים חלום ולתת להם - מתנה לחיים.

צור קשר

בטלפון 054-2274313
או מלא/י את הטופס ונחזור אליך בהקדם
שם
אימייל
טלפון
הודעה
ספרי זכרון הנצחה
ספרי חיים שכאלה / ספרי שורשים
ספרי יום הולדת
ארץ ישראל
ספרים ממסעותיי בעולם
ספרי טבע